První díl reality show o tom, jak probíhá přestavba malé panelákové koupelny, je zde. Rekonstrukce bytu je často nutná, pokud nechcete na umakartové bytové jádro koukat až do důchodu.
Jak paneláková koupelna vypadala původně
Náš panelák je jeden z nejmladších v Ústí nad Labem, sídliště se dostavělo kolem roku 1985. Ale jelikož komunismus ještě ani omylem nekončil, vybavení bytů bylo všude stejné a v koupelně a kuchyni vedl umakart.
Čtěte také: Jak probíhala rekontrukce koupelny v rodinném domě.
Když jsme se do bytu v roce 2003 nastěhovali, tak sice zevnitř bylo jádro v bytě polepeno dlaždičkami, jak vidíte na fotkách, takže to vypadalo celkem přijatelně, ale zvenku to byl klasický umakart pouze natřený barvou, takže taky žádná sláva.
Rozměry bytového jádra – koupelna + wc
Naše malé panelákové bytové jádro má rozměry 260 cm x 185 cm.
Aktuální stav panelákové koupelny před rekonstrukcí
Po pár letech bydlení jsme stoupačky v bytě i jádro nechali obložit sádrokartonem. Byla to nejlevnější varianta, sádrokarton vypadá skoro jako zeď a cena byla celkem malá – 9000kč za obložení bytového jádra a za stoupačky.
Kdo řešíte, jak na bytové jádro bez bourání, pak toto je nejlepší a asi i nejlevnější způsob.
Foto z roku 2006
Byt byl původně družstevní, od letošního roku je v našem osobním vlastnictví, takže jsme se pustili do větších úprav, protože máme v plánu zde ještě nějaký ten rok žít 🙂 Montáž sádrokartonu na umakart měla význam, dnes to je skoro na den přesně 10 let, kdy sádrokartony byly „namontovány“. Vymalovali jsme žlutou a rozhodně bych řekl, že to tu chodbu rozsvítilo. Doba bílé barvy na zdech už je snad pryč.
Fotogalerie aktuální z roku 2016
Zítra si přečtete článek o tom jak se bouralo bytové jádro.